GZS Podjetniško trgovska zbornica vabi na Digitalni zajtrk z razlogom

NOVOSTI ZAKONA O DELOVNIH RAZMERJIH – (ZDR-1D)

Vabljeni na spletni seminar, na katerem bodo natančno in predvsem praktično predstavljene vse spremembe Zakona o delovnih razmerjih (ZDR-1D). Kakšne so novosti, kako jih implementirati v praksi in kako te novosti vplivajo na ostale pravice in obveznosti iz delovnega razmerja ter na že vzpostavljene kadrovske sisteme. Na seminarju bo odgovorjeno tudi na vsa vaša konkretna vprašanja.

VSEBINA:

•   možnost zagovora v primeru prejetega opozorila pred odpovedjo iz krivdnega razloga
  •   skrajšanje rokov za možnost odpovedi iz krivdnega razloga v primeru ponovne kršitve
  •   možnost zadržanja učinkovanja odpovedi predstavnikom delavcev
  •   pravica do odklopa
  •   predlog delavca za drugo obliko zaposlitve
  •   pisna informacija delavcu glede sklenjenega delovnega razmerja
  •   dodatnih pet delovnih dni plačane odsotnosti za žrtve nasilja v družini
  •   krajši delovni čas za žrtve nasilja v družini
  •   dodatne možnosti predlaganja dela s krajšim delovnim časom
  •   dodatnih pet dni neplačanega dopusta v primeru oskrbe oziroma nege družinskega člana
  •   subsidiarna odgovornost za neplačane plače delavcem podizvajalca
  •   zvišanje nadomestila plače agencijskim delavcem v času ne zagotavljanja dela
  •   razširjena prepoved pobota
  •   novosti pri izredni odpovedi na strani delodajalca…

PREDAVATELJ:

Odvetnik Miha Šercer, specializiran za področje delovnega prava, s predhodnimi izkušnjami na različnih strokovnih in vodstvenih funkcijah v gospodarstvu, predavatelj in avtor številnih člankov in publikacij, med drugim je soavtor knjige Odpoved pogodbe o zaposlitvi (Uradni list RS) ter e-Komentarja ZDR (Tax-Fin-Lex)

KDAJ IN KJE:

• v petek, 15. decembra 2023 od 9. do 11. ure preko aplikacije Microsoft Teams Meeting

KOTIZACIJA IN PRIJAVA:

• za podjetja,  ki so člani  Podjetniško trgovske zbornice,  89 eur z ddv
  • za podjetja,  ki so člani  Gospodarske zbornice  Slovenije,  179 eur z ddv

Prijave sprejemamo do vključno srede  13. decembra 2023. Kotizacijo je potrebno poravnati najkasneje dva dni pred izvedbo delavnice na poslovni račun GZS pri NLB št. 02924 - 0017841495, sklic 2090 -5598.   Potrdilo o plačilu pošljite na mail ptz@gzs.si . Po vašem plačilu, prejmete račun s strani GZS PTZ. (Odpoved udeležbe brez finančnih posledic je možna največ dva delovna dneva pred izvedbo dogodka. V primeru, da prijavljeni udeleženci svoje prisotnosti (pisno / preko e-pošte na mail ptz@gzs.si) ne odpovedo v navedenem roku ali se dogodka ne udeležijo oz. ne pošljejo drugega udeleženca, vam zaračunamo znesek kotizacije).

PRIJAVA

Predavanje bo potekalo preko aplikacije Microsoft Teams Meeting. Navodila za elektronski pristop k seminarju in povezavo preko katere boste seminar lahko spremljali vam bomo poslali dan pred dogodkom na vaš elektronski naslov.